Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Centrum Obsługi Inwestora w Skarżysku-Kamiennej • ul. Legionów 122 D • 41 253 40 10 • coi@coi.skarzysko.pl

Loading…

Dla inwestora

Dla inwestora

Dlaczego warto inwestować w naszym kraju?

Polska jest idealnym miejscem do lokowania kapitału. Nasz kraj ma jeden z największych w Unii Europejskiej rynków zbytu, a zagraniczni inwestorzy doceniają także bardzo dobrze wykształconą i dostępną kadrę. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że w czasach gospodarczych zawirowań i kryzysu, Polska nadal jest miejscem, gdzie można bezpiecznie inwestować i prowadzić stabilny biznes.

Atutem naszego kraju jest także położenie. Polska graniczny bowiem z innymi państwami Unii Europejskiej (Niemcy, Czechy, Słowacja i Litwa), jak i krajami Europy Wschodniej: Ukrainą, Białorusią i Rosją. Dla inwestora zagranicznego oznacza to dostęp do 250 milionów konsumentów w promieniu 1000 km. Na terytorium naszego kraju krzyżują się szlaki tranzytowe Wschód-Zachód i Północ-Południe. Ciągle rozwijająca się z każdym rokiem sieć dróg i autostrad ułatwia logistykę.

Dlaczego Skarżysko-Kamienna?

Idealnym miejscem do wykorzystania tego potencjału jest właśnie Skarżysko-Kamienna.

Skarżysko-Kamienna to nowocześnie zarządzane miasto z tradycjami przemysłowymi i dobrymi perspektywami rozwojowymi, położone w województwie świętokrzyskim. W ciągu ostatnich kilku lat Skarżysko-Kamienna zainwestowało w rozwój miasta - przy wsparciu Unii Europejskiej - blisko 200 mln zł.

Atutem miasta jest nie tylko lokalizacja, położenie na skrzyżowaniu dwóch dróg krajowych (S7 i 42) oraz duży węzeł kolejowy, ale także dobrze wykształcona i silnie zmotywowana kadra pracownicza. Miasto prowadzi działania zmierzające do objęcia kolejnych terenów Specjalną Strefą Ekonomiczną. Ponadto tereny inwestycyjne w Skarżysku-Kamiennej promowane są wśród potencjalnych inwestorów poza granicami kraju przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

Kolejnym atutem dla inwestorów zewnętrznych, którzy zdecydują się inwestować na terenie Skarżyska-Kamiennej, jest możliwość aplikowania o finansowe wsparcie na rozwój do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego, krajowych funduszy oraz tych zarządzanych bezpośrednio przez Komisję Europejską. W tych działaniach każdy potencjalny inwestor może liczyć na wsparcie ze strony - powoływanego z inicjatywy prezydenta - Centrum Obsługi Inwestora (COI). Na pomoc COI mogą liczyć nie tylko podmioty zewnętrzne, ale także lokalni przedsiębiorcy.

W mieście znajduje się zasób nieruchomości nadających się do zagospodarowania: hale, magazyny, powierzchnie biurowe. Oferujemy także tereny o różnej powierzchni, uzbrojone i z bezpośrednim dostępem do sieci dróg publicznych.

Komunikat

Prosimy właścicieli gruntów o przysyłanie nam swoich ofert inwestycyjnych, zarówno terenów jak i obiektów. Oferty dostarczone nam w postaci wypełnionych tabel według standardów Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (do pobrania poniżej) zasilą naszą bazę danych ofert inwestycyjnych.

Wypełnione oferty prosimy przysyłać na adres coi@coi.skarzysko.pl. W przypadku pytań osobą do kontaktu jest Agnieszka Kluczewska tel. 41/253-40-10.

Pliki do pobrania:

  LISTA DANYCH DOTYCZĄCYCH TERENU                         PRODUCTION HALL OFFER

Dla inwestora


  • Atrakcyjne tereny inwestycyjneOferujemy tereny o różnej powierzchni, uzbrojone oraz z bezpośrednim dostępem do sieci dróg publicznych.

  • Wykształcona i silnie zmotywowana kadraW Skarżysku nie brakuje odpowiednio przygotowanych i zmotywowanych pracowników, a wysoki poziom kształcenia sprawia, że osoby te stanowią doskonałą bazę kadrową dla przedsiębiorstw.

  • Hale, biura i magazynyDysponujemy dużą ilością nieruchomości do zagospodarowania – o różnej powierzchni i różnym przeznaczeniu.

Nasi partnerzy

Newsletter. Zapisz się i bądź na bieżąco!

Kontakt

Media społecznościowe